Učenici na izložbi Đure Jakšića

Grupa učenika prvog i drugog razreda u pratnji psihologa posetili su Galeriju Matice srpske gde je postavljena izložba Đure Jakšića „Između mita i stvarnosti“. Imali su priliku da pogledaju portrete iz opusa našeg poznatog umetnika uključujući i čuveno delo „Devojka u plavom“. Prikazane istorijske ličnosti i događaji posebno su privukli pažnju učenika. Takođe, religiozno slikarstvo, dela iz crkve u Srpskoj Crnji, rodnom mestu Đure Jakšiča ostavila su poseban utisak. Zainteresovano i kroz diskusiju obišli su i stalnu postavku Galerije.

Zabeleženi su kamerom pojedini trenuci – fotografije Kristijana Kadića.

Autor: Jovana Jocić