Učenici na izložbi Đure Jakšića

Grupa učenika prvog i drugog razreda u pratnji psihologa posetili su Galeriju Matice srpske gde je postavljena izložba Đure Jakšića „Između mita i stvarnosti“. Imali su priliku da pogledaju portrete iz opusa našeg poznatog umetnika uključujući i čuveno delo „Devojka u plavom“. Prikazane istorijske ličnosti i događaji posebno su privukli pažnju učenika. Takođe, religiozno slikarstvo, dela iz crkve u Srpskoj Crnji, rodnom mestu Đure Jakšiča ostavila su poseban utisak. Zainteresovano i kroz diskusiju obišli su i stalnu postavku Galerije.

Zabeleženi su kamerom pojedini trenuci – fotografije Kristijana Kadića.

Autor: Jovana Jocić

• World AIDS DayPeople photo created by diana.grytsku - www.freepik.comSvetski dan borbe protiv AIDS-aDecember 1, 2021 - 2:23 pm

01. decembar se obeležava kao svetski dana borbe protiv AIDS-a. Tim povodom volenteri Crvenog krsta Novog Sada održali su đacima Srednje stručne škole u Novom Sadu predavanje o HIV-u i prevenciji polno prenosivih bolesti.

• autoImage by Free-Photos from PixabaySvetski dan bez automobilaSeptember 22, 2021 - 3:05 pm

septembra 2000. godine pokrenuta je inicijativa za smanjenje broja vozila na ulicama, kako bi se smanjio njihov štetan uticaj na okolinu.
    Prvi automobil izašao je na ulice davne 1886. godine, a konstruisao ga je Karl Freidrich Benz, po kome je benzin i dobio naziv.

• Image by Gerd Altmann from PixabayU vašu častAugust 30, 2021 - 12:46 pm

Kraj raspusta je nadohvat ruke, kraj leta takođe. Dolazi jesen.
    Mnogo puta – u literaturi, na filmu – ovaj deo godine opisan je kroz padanje još uvek letnjh kiša, što su se „slile u cvjetove agava“, kao što je rekao jedan kantautor.

• Image by Gerd Altmann from PixabayNepročitanoJuly 9, 2021 - 1:09 pm

• Čudesno letoJuly 2, 2021 - 11:50 am