Šta je za vas dobra škola?

Srednja stručna škola u Novom Sadu

..bilo je jedno od pitanja koje smo postavili grupi naših učenika.

Zanimalo nas je koliko je za njih predstava dobre škole slična “Srednjoj stručnoj školi u Novom Sadu”.  koju pohađaju.

Postupkom anketiranja dobili smo podatke na osnovu kojih primećujemo tendenciju ka sličnim stavovima kod učenika, formulisanih na različite načine.

Budući da ovde nemamo prostor za sve odgovore, donosimo vam neka od mišljenja naših učenika.

Dakle, dobra škola je, kako kažu:

“Škola u kojoj postoji balans između svega što se u njoj radi.”

“Sticanje znanja na zabavan način, manje testiranja i bez puno pritiska na učenike.”

“U takvoj školi imam podršku da budem JA.”

“Škola posle koje ću imati neki posao sa dobrom platom i u kojem ću uživati.”

“Razumevanje i poverenje da nešto mogu, ili ne mogu.”

“Kada škola omogući kontakt sa stvarnim svetom i nudi dosta sadržaja van klupe.”

U svrhu poređenja, bilo nam je važno i da saznamo : kakva je njihova  škola, “Srednja stručna škola u Novom Sadu”?

Delimo i ova zapažanja:

“Fleksibilna.”

“Pruža mogućnost znanja”

“Učimo zajedno, u grupi, sa profesoima.”

“Bezbedna.”

“Sasvim ok.”

“Zanimljiva”

“Super.”

“Imamo vremena i za odmor. Učimo i kroz razne ekskurzije.”

“Dobijam podršku i mogu da razgovaram uvek sa psihologom.”

“Nastavnici imaju razumevanja.”

“Profesori su strpljivi i stalo im je da naučimo.”

Ponosni delimo zadovoljstvo dobijenim rezultatima uz veliku zahvalnost svima koji čine da naši učenici imaju ovako pozitivno iskustvo škole.

psiholog