„Put sa osmehom na licu“*

– prav(n)i put

Srednja stručna škola u Novom Sadu

Ovih dana pristižu nam vesti od naših maturanata. Marlјivo polažu prijemne ispite. A mi ih bodrimo i iščekujemo. Lepo je videti ih kada svrate pre polaganja do škole..Kao da nam poručuju da osećaju da ih iz sigurnog gnezda pratimo sa nadom da će savladati nove izazove.

Sveža radost i ponos: naš Nikola Zorić pokazao je izuzetan uspeh na listi Pravnog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu.

Kao visoko rangiran kandidat Nikola je odbranio svoju ambiciju! Srednja stručna škola u Novom Sadu

Za polaganje ispita iz srpskog jezika uz njega je bila u proteklom periodu naša profesorka srpskog jezika, Danka Jovanović. Nikolu poznaje iz nastave, ali i kao odelјenjski starešina iz jednog perioda.

Osvrnula se rečima: „Uporan,marlјiv,istrajan i nenametlјiv. Dobro je umeo da definiše cilјeve, bez potrebe da ih glasno izgovara.“ Profesorka ističe da ceni njegovu nepokoleblјivost i sposobnost da se odupre pritisku i trendu sredine. Dodaje još da „Nikola trasira put sa osmehom na licu.“

Podrška naših profesora je posebna snaga i obeležje rada.

Misija koju pratimo:  prepoznati i slediti ritam svakog učenika..Posvetiti se.

Preostaje mi da naglasim da nam je Nikola Zorić ukazao čast, jer smo bili deo njegovog razvojnog puta i verujemo da je uspeh, poput ovog, uvek najbolјa nagrada u koju verujemo kada se zalažemo i hrabrimo SVAKOG učenika.

*iz citata profesorke srpskog jezika Danke Jovanović

psiholog