Kada si sve to… onda si Matej

Nizali su se tekstovi o učenicima svih razreda… bili su to učenici koji još uvek pohađaju našu školu. Ipak, važno je ne izostaviti ni one koji su „maločas“ završili, a ostavili su krupne tragove. Jedan od naših maturanata – prepoznaćete ga.

O njemu kratko, ali snažno!

Kada pobeđuješ harizmom,
kada umeš znanje,
kada spreman si za sebe, ali i za druge.
Kada si sve to, a još nepreglednog u sebi nosiš,
onda si institucija – onda si Matej Perišić.

Nailazili ste među redovima tekstova o učenicima i impresije profesora. Tako je i ovde: profesorka srpskog jezika Danka Jovanović koja je Mateja upoznavala tokom četiri godine, imala je za reći mnogo lepoga:

„Učenik koji profesora pokreće na razmišljanje. Mladić vedrog duha i dobre naravi. Nosi moćnu energiju – nenametljivi lider. Njegova posvećenost radu zaslužuje poštovanje. Neprekidno se unapređuje duhovno i intelektualno. On piše tako da: „rečima bude tesno, a mislima široko““

Preostaje nam samo da potvrdimo:

vredimo, jer smo Te imali u hodnicima naše škole!