Poezija

Sedimo u kafiću. Nas nekoliko, muškarci i žene. Pored nas su neki klinci, srednjoškolci. Razgovaraju glasno (isuviše glasno), a svaka poštapalica im je brate ili buraz, pa brate, pa buraz, pa brate, pa buraz…

Poslednja reč maturantima

Danas je u našoj školi svečana dodela diploma i svedočanstava maturantima, tehničarima vazdušnog i tehničarima drumskog saobraćaja. Još jedna generacija odlazi.

Ovde

Period koji ih čeka, između osamnaeste i dvadeset prve, možda je i najlepši period mladosti. Esencija mladosti. Definitivno si zreo, a opet, klinac si još uvek, realno. Dakle: stanje idealno.

Poseta Pokrajinskom zavodu za zaštitu prirode

Ni u ovim vremenima i ograničenjima usled pandemije naša Srednja stručna škola u Novom Sadu nije zapostavila saradnju sa svojim susedima Pokrajnskim zavodom za zaštitu prirode
Maturanti - Srednja stručna škola u Novom Sadu

Put - maturanti

Ne postoji ni napred, ni nazad, ni levo, ni desno. Postoji samo: sve. Tako je kada si mlad. I kada kasno proleće šumi u vazduhu, ušima i krvi. A naročito je tako kada si maturant.
Mojih 5 minuta

Sa ponosom predstavljamo projekat naše sestrinske škole Arhimed - Mojih 5 minuta