autoImage by Free-Photos from Pixabay

Svetski dan bez automobila

septembra 2000. godine pokrenuta je inicijativa za smanjenje broja vozila na ulicama, kako bi se smanjio njihov štetan uticaj na okolinu. Prvi automobil izašao je na ulice davne 1886. godine, a konstruisao ga je Karl Freidrich Benz, po kome je benzin i dobio naziv.
Image by Gerd Altmann from Pixabay

U vašu čast

Kraj raspusta je nadohvat ruke, kraj leta takođe. Dolazi jesen. Mnogo puta – u literaturi, na filmu – ovaj deo godine opisan je kroz padanje još uvek letnjh kiša, što su se „slile u cvjetove agava“, kao što je rekao jedan kantautor.
Image by Gerd Altmann from Pixabay

Nepročitano

Čudesno leto

Image by Jeon Sang-O from Pixabay

Prijemni ispit

Image by Dani Géza from Pixabay

Tropska vrelina

Prema tome, ne zamerite ništa ovom jadnom, skuvanom tekstu, koji se vuče, puzi, valja po beloj hartiji, dahćući i čekajući da ga ostavimo na miru. Dovoljno je što smo ga naslovili ovako, naslovom jedne ne naročito kvalitetne američke serije koju smo voleli devedesetih

Poezija

Sedimo u kafiću. Nas nekoliko, muškarci i žene. Pored nas su neki klinci, srednjoškolci. Razgovaraju glasno (isuviše glasno), a svaka poštapalica im je brate ili buraz, pa brate, pa buraz, pa brate, pa buraz…

Poslednja reč maturantima

Danas je u našoj školi svečana dodela diploma i svedočanstava maturantima, tehničarima vazdušnog i tehničarima drumskog saobraćaja. Još jedna generacija odlazi.