Šta je doksing? Ko su potencijalni dokseri? Kako se najbolje zaštititi?

Međunarodni dan žena

Međunarodna nedelja borbe protiv vršnjačkog nasilja

Množenje pomoću linija

Dan državnosti Republike Srbije

Srednja stručna škola u Novom SaduPhoto by Lazar Gugleta on Unsplash

Dan Novog Sada

Srednja stručna škola u Novom Sadu je sestrinska škola sa Srednjom školom i gimnazijom “Arhimed” iz Beograda. Na današnji dan podsećamo se istorije stvaranja grada Novog Sada, možemo slobodno reći sestrinskog ili bratskog grada Beograda.

Proslava školske slave Sveti Sava u drugačijim okolnostima - online priredba

Srednja stručna škola iz Novog Sada je, kao i prethodnih godina, pripremila svečanost povodom školske slave, ali ovoga puta u drugačijim okolnostima. U saradnji sa svojom sestrinskom školom, Srednjom školom i gimnazijom „Arhimed“ , učenici su sa svojim nastavnicima pripremili predstavu o prvom srpskom arhiepiskopu Svetom Savi.
Srednja stručna škola u Novom Sadu

Tehnike učenja

Poći ćemo od pretpostavke da učenici u srednjoj školi već imaju izgrađen stil učenja, ali s obzirom na povećanje obima i kompleksnosti gradiva, nekada je potrebno kombinovati više stilova i tehnika. Svaki pojedinac bira tehniku i stil na osnovu individualnih percepcija.

Uspeh našeg učenika Milana Majstorovića

Odricanja tokom školovanja i odrastanja, a ne odreći se detinjstva i školskih obaveza isplati se onog trenutka kada neko vaše rezultate prepozna, nagradi, pohvali. Milan je zakoračio na svoj put velikim uspehom.
Srednja stručna škola u Novom SaduEducation photo created by freepik

Put sa osmehom na licu - prav(n)i put

Ovih dana pristižu nam vesti od naših maturanata. Marlјivo polažu prijemne ispite. A mi ih bodrimo i iščekujemo. Lepo je videti ih kada svrate pre polaganja do škole... Kao da nam poručuju da osećaju da ih iz sigurnog gnezda pratimo sa nadom da će savladati nove izazove.