Bezbednost mladih u saobraćaju (TRAFFIC SOLUTIONS EXPO 2019)

U cilju podizanja svesti o bezbednosti učestvovanja mladih vozača u saobraćaju, učenici završnjih razreda su u Kongresnom centru Master Novosadskog sajma TRAFFIC SOLUTION EXPO 2019, prisustvovali programu koji je organizovala Nacionalna vozačka akademija NAVAK. Program je obuhvatao simulaciju sudara, simulaciju bočnog prevrtanja, kao i predavanje na temu “Značaj upotrebe sigurnosnog pojasa i značaj ispravnosti vazdušnog jastuka”.

Nakon realizovanih aktivnosti u organizaciji NAVAK-a učenici su učestvovali u radionici na temu “Bezbednost mladih učesnika u saobraćaju” u sklopu koje su učenici kroz rad u grupama iznosili svoje stavove o ponašanju mladih učesnika u saobraćaju i osmišljavali slogane. Predstavljamo vam neke od najzanimljivijih:

• Vozi sporije, živi duže (Vanja i Milovan)
  • Ne dozvoli drugima da te teraju na rizik (Miloš i Borovica)
  • Ne dokazuj se pred drugima, budi pametniji od njih (Marko i Nenad?)
  • Prvo se veži pa upali motor (Jan i Goran)
  • Vozi sporo, brzo reaguj (Kole i Strahinja)
  • Nemojte se dokazivati pred drugima (Nenad, Stanislav i Nikola?)
  • Kad voziš kola ne glumi vola (Petar i Kristijan)